Březen 2015

Vernisáž

31. března 2015 v 22:37 | Werri |  Co přinesl život
Včera jsme s Krákormama zpívaly na Vernisáži výstavy Velikonočních prací žáků z Praktické školy. Tito žáci mívají vždy výstavu na jaře a pak před Vánoci. A my na nich zpíváme. Včera zpívaly i děti s učitelkami. Mezi písničkami říkaly básničky a na poslední písničku, jsme se připojily i my Krákorky. Tedy jmenujeme se Septem Cantet (Sedm vran). Bylo nás sedm, pak jsme 2 děvčata ulovily na zpívání "Rybovky" a nakonec je nás jen šest.

Paní ředitelka ještě k tomu všemu slavila významné životní jubileum, takže jsme jí po odzpívání blahopřály s kyticí. A poté se otevřel salónek s výstavou. Takže jsem čapla peněženku a mazala na nákup. Už to známe, že člověk musí jít hned a mačkat se, protože když zaváhá, tak.....

A co jsem koupila ? Mamince zajocha, no řekněte, šlo mu odolat? No ona je to spíš asi zajochová Smějící se. Pak zápich a 3 vajíčka dělaná technikou na balónku. Z žádné výstavky neodejdu bez košíčku. To je první po čem se dívám. Tentokrát jsem ještě zakoupila magnetech s námětem konvalinek.

Zítra zajíčka odnesu mamince, snad jí potěší.

Tatínek

29. března 2015 v 6:48 | Werri
Včera byla sobota 28. 3. 2015 a tatínek by měl narozeniny. Když jsme se bavily se ségrou Helenkou, vůbec mi nedošlo, že by tatínek oslavil už sedmdesátiny. Letí to, není s námi už 11 let. Nechala jsem mu udělat kytici, tentokráte žádnou klasiku.


Den jako malovaný.

20. března 2015 v 21:13 | Werri |  Co přinesl život
Těšila jsem se na pátek, protože jsem byla celá nedočkavá, až bude zatmění slunce. Řeknu Vám, že jsem se nakonec musela přemlouvat, abych vstala. V práci mi to dnes přišlo takové... no byla jsem dnes za korunu drahá, jak já říkám :D. Ráno jsem vyřídila nutnou záležitost, pak jsem začala na něčem dělat, ale zjistila jsem, že data nejsou v pořádku a tak jsem to musela řešit. Mezitím program vypadával a já jak jsem to dnes chtěla mít hotové, tak jsem si ani neškrtla. Samozřejmě jsem odbíhala ke kolegyňce do kanclíku, abych kukla na slunko. Já mám kancelář na straně, kde je sluníčko až kolem jedné hodiny. Jelikož dělám na půl úvazku, tak sluníčko v mé kanceláři nezažiji. Takže mám pocit, že jsem se dnes opravdu nevyplatila.

Bábovka s povidly

12. března 2015 v 19:11 | Werri |  Receptíky
Dnes se po 8 měsících uvidím s kamarádkou, která se v červenci minulého roku odstěhovala do Prahy. Už jsem dlouho nepekla a tak jsem koukla po nějaké bábovce na net. Protože miluji povidla, padla mi do oka tato bábovka. Nakonec jsem tam šoupla i pár sušených švestek Mrkající.
Pokud budete chtít vyzkoušet, tady je recept.

4 vejce
250g cukru
1 vanilka
300 g polohr. mouky
1 prdopeč
1 hera
1 tvaroh kostka, nebo vanička

Postup: Oddělíme žloutky a s oběma cukry a změklou herou vyšleháme. Poté přidáme tvaroh, pak mouku s prdopečem. Nakonec opatrně vmícháme sníh s bílků.
3 lžíce povidel smícháme s 3 lžícemi rumu a nastrouháme trochu tvrdého perníku. Promícháme.

Formu vymažeme a vysypeme hroubou moukou. 2/3 těsta vlijeme do formy, pak do kruhu nandáme povidla a zalijeme zbytkem těsta. pečeme na 175 st. asi 3/4 hodinky.