Září 2009


Podzim na Ohři

29. září 2009 v 16:00 | Werri |  Já a foťák


Vašík a ovečka

27. září 2009 v 19:01 | Werri |  Já a foťák
Když jsem byla v Korunní, tak jsem si vyfotila švagra Vaška a jeho ovečku. Chodí za ním jako pejsek a tak nebyl problém cvaknout tuto fotečku.


Hurá na dovolenou

25. září 2009 v 20:30 | Werri. |  Co přinesl život
Poté, co jsem se k Vám vrátila opět hlásím odmlku. Zítra ráno odjíždíme s manželem na dovolenou, jupíííí. Objednala jsem chatku v obci Jindřiš, asi 3 km od Jindřichova Hradce. Samozřejmě bereme kola, abychom si projeli tamní cyklostezky. Takže doufám, že bude dobré počasí a užijeme si to.

Foťák mám v pohotovosti a hlavně už v tašce, abych ho tu nenechala. Snad bude dost foteček. Teď večer snad do zásoby něco zadám, aby se bylo na co dívat a nechodili jsme ke mě zbytečně .

Takže Vám přeji krásný celý týden a uvidíme se 4.10.2009 .


Západ slunce

25. září 2009 v 18:32 | Werri |  Já a foťák

Císařský den v Kadani

24. září 2009 v 22:55 | Werri |  Co přinesl život
Každoročně se v Kadani na konci srpna koná Císařský den. Po několika letech jsme tam na přání manžela zavítali. Musím přiznat, že se mi tam vůbec nechtělo. Když jsme přijeli, manžel se shánělpo klobásách a Ivanka po trdlu. Jinak jako na každé slavnosti bylo na náměstí spousta stánků, ukázy starobylých řemesel a spoustu lákadel pro děti a mládež.

My jsme si počkali na průvod,který prochází městem a pak jsme odjeli domu.

Zde Vám nabízím pár foteček: Císařský den


Jak jsem žila bez PC

23. září 2009 v 19:55 | Werri |  Co přinesl život
Tak Vám musím napsat, že ta náhlá změna kdy jsem přišla o PC mi vůbec nebyla na škodu. Né, že by mi počítač vůbec nechyběl, to bych lhala. Ale najednou jsem zjistila, že mám spoustu volného času i na jiné věci.

A tak první co jsem udělala bylo to, že jsem dočetla knížku, kterou jsem si koupila v Praze. Pak jsem si zašla k sestře Hele a pujčila si další knihu. Tu mám tedy rozečtenou. Nikdy jsem nebyla
velká čtenářka, ano nevím proč, ale občas k nějaké knize zabrousím. Pak ji čtu na etapy a hóóódně dlouho .

Samozřejmě jsem trávila čas na kole, nestřádala jsem vyprané prádlo celý týden, ale ještě týž den bylo vyžehleno :-DDD. Zavařovala jsem, dělala jsem povidla a pekla obden koláče. Tak se ze mě stala na chvíli i lepší hospodyňka. Místo večerního písmenkování a prohlížení v posteli s PC, jsem se i podívala na nějaký ten film v televizi, nebo si zahrála karty. No a také jsem chodila včas spát,což vůbec není na škodu.

Najednou jsem zjistila, že bez PC svět nekončí a volný čas můžu využít i jinak. Uvidím zda se mi má velká závislost vrátí, nebo ne .

Tak už to začalo

22. září 2009 v 13:00 | Werri |  Co přinesl život
Psáno 1.9.2009

Je první školní den a já snad každý rok v tuto dobu vzpomínám na dobu, kdy i ty naše berušky šly poprvé do školy. A to už je dlouho. A co Vaše ratolesti?

Martinka nastupuje 2. ročník VŠ a Ivanka 3. ročník obchodní školy. Martinka si vše potřebné zařizuje sama a s Ivankou stále sdílím nákup knih, sešitů a dalších potřebných věcí. A když tak o tom přemýšlím, jsem ráda, že stále stojí o mou společnost při nakupování :-).

Psáno 21.9.2009

Martinka mi do Prahy odjela už 25.8.09, aby si dodělala zkoušky a tak si říkám, že to hrozně uteklo, jako bychom se ani neužily. Zítra 22.9.2009 jí už začínají přednášky a opravdu "pojede naostro" . Dnes jsme si volaly, Martinka přijede ve čtvrtek domu a tak jsme si hned naplánovaly spolu postýlkovou siestu. Protože Martinku samozřejmě také tulinkuju a objímám :-D.

Ivanka už zapadla do školního rituálu, pochytala i nějaké ty známky, takovou míchanici, kde chybí 1 a 5 :-D. Ve středu jede do divadla na kultůru a nevím zda by raději nešla do školy. Ale trochu kultůry neuškodí nikomu, že ;-).

A co vaše dítka školou povinná, také už mají v žákajdách nějaké úlovky ?

" Maminko, ty jsi taková krásná boubelka" :o)

20. září 2009 v 17:31 | Werri |  Co přinesl život
Psáno 31.8.2009

Tak tuhle větičku mi včera řekla moje Ivanka(17). Zabydlely jsme se večer v ložnici a povídaly si spolu o všem možném. Děti jsou upřimné a Ivanka i v sedmnácti upřimně říká své názory. Miluji tyhle chvíle, kdy si sdělujeme své denní dojmy a Ivanka mluví nejen o škole, ale i o posdtřezích z cesty vlakem. Někdy se opravdu nasmějeme a já si říkám, že je dobře, že v tom vlaku nesedím s nimi. A tak si takto povídáme, objímáme se, tulíme se a držíme se za ruce.

Dýchl na mě podzim

19. září 2009 v 13:12 | Werri |  Co přinesl život
Psáno 25.8.2009

Je konec srpna a já mám pocit, že začíná podzim. Seděla jsem v autě na autobusáku poté, co jsem odvezla Martinku na zastávku a najednou mě zaujalo cosi před autem. Dívám se přes sklo a pozoruji jak fouká vítr, padá listí a válí se po silnici. Opravdu ! Musela jsem se tomu smát. Konec prázdnin a já mám podzim. ..

Tuhle jsem šla do obchodu, zahnu do druhé ulice a pod nohama mi šustí listí. Suché oranžové listí. A tak si říkám, to je znamení (podzimní). Léto končí. O víkendu jsem věšela prádlo na balkoně a venku voněl podzim. Prostě vystrkuje růžky a připravuje se na svou vládu. A tak mi i připomíná, že za chvíli začně škola a nakonec podzim opravdu přijde...

Navečer jsem si pustila film "Láska přes inzerát", zapálila svíčku a relaxovala. Tento rituál s tímto filmem mám vždy, když začnu mít podzimní náladu. A co vy, jak vy to vydíte a cítíte. Také máte nějaké podzimní rituály?


Tak Vás zase zdravím, jsem zpět

16. září 2009 v 22:24 | Werri |  O mě
Ahojky všem,

včera mi Martinka dovezla notebook, tak jsem si dnes udělala chvilku, abych aspoń navštíviila ty u kterých jsem to posledně nestihla. Teď už bych měla být na příjmu jako dříve. Takže zase budou články, fotky apod. jen mi dejte čas do víkendu.

Přeji Vám krásný večer


Cesta za Duhou - jak to dopadlo ?

11. září 2009 v 20:58 | Werri |  Já a foťák
Tak Vás zase jen na skok zdravím, jelikož stále nemám svůj počítač. No snad už přístí víkend bude. Protože mám možnost aspoň něco na blog dát, rozhodla jsem se zveřejnit, jak dopadla má snaha účastnit se výstavy o které jsem Vám již psala: Cesta za Duhou.

Takže jak to dopadlo? Mám velkou radost, že mám to štěstí a účastním se této výstavy, jako fotogtrafka níže uvedených snímků. Tak co trefili jste se ? :-D