Květen 2009

Před bouřkou

30. května 2009 v 11:48 | Werri |  Já a foťák

Vzpomínka na dětství

25. května 2009 v 21:00 | Werri |  Já a foťák
Tento můstek se nachází u rybníčku za lázněmi Evženie. Jako děti jsme se na tomto rybníčku učily bruslit a strávily tu nejednu zimní chvilku. Samozřejmě tenkrát tu tento můstek nebyl.

U toho bych chtěla být :-DDD

25. května 2009 v 14:22 | Werri |  Co přinesl život
Musím Vám ukázat něco, co mi poslala dcera Martinka mailem. Je to úžasné, tak se také pokochejte .Moje holčičky

24. května 2009 v 6:20 | Werri |  Co přinesl život
Dnes jsem nafotila moje holčičky. Udělali mi radost a obě to focení vydržely. Ivanka a Martinka se nerady fotí, ale dnes si byly nechat udělat nové vlasy a to jsem musela zaznamenat .

Martinka

Ivanka

Kopretinky

23. května 2009 v 16:52 | Werri |  Já a foťák

Co mé oko pochytilo :-)

21. května 2009 v 8:00 | Werri |  Já a foťák
A zase jeden koníček


Tak zase něco o kolaření :o)

19. května 2009 v 21:14 | Werri |  O mě
Je na čase, abych podala "hlášení", jak jsem na tom s kolařením . Když jsem Vám poprvé psala, že jsme si s manželem koupili kola, bylo těsně před velikonocemi. Já jsem si říkala, to bude něco, čert ví, zda budu umět nasednout a jet.

Dnes se tomu s manželem smějeme a vzpomínáme, jak jsme začínali, po maličkých kouscích jezdit, kopce jsme šlapali pěšky a nejlépe nám šlo ježdění kopačně . Je zajímavé, když si toto zpětně promítám, jak se s každou jízdou něco zlepšovalo. Pořád se raduji nad každým zdolaným kopcem.

A karamboly? Ty jsem taky přežila. První pád kvůli zamotané tkaničce, druhý už si nepamatuji a třetí byl tuhle neděli, kdy jsem neposlechla manžela a měla jsem svou hlavu.

Musím Vám ale napsat, co mě včera a dnes rozčilovalo. Jistě to také vidíte a i cítíte a to je babí léto. Všude létají chmíříčka. Včera jsem si pořád šmrdlala obličej, manžel mi povidal, ať mám zavřenou pusu. Jelikož musím mít žvýkačky, protože mi jinak vysychá v krku, žvykala jsem a chmýří mi vletělo až do krku. V tu ráno jsem se proměnila ve skuhrajícího na kole jezdícího tuberáka. Bylo to hrozně nepříjemné, ale nakonec jsem to po nějaké době zdolala.

Dnes to bylo to samé. jako když sněží. A tak mi chmýří padalo za brýle a na obličej, šimralo mě.
Já jsem vypadala, jako když se fackuji, jak jsem si pořád otírala xichtík. Řeka je poseta těmito deštníčky a u cest to vypadá, jako když nasněží.

Ještě že jsem holka otrlá . Zítra si odfrknu na masáži, už se těším.

Zahájení lázeňské sezóny

17. května 2009 v 21:30 | Werri |  Co přinesl život
V sobotu 16.5.2009 se v Klášterci konal 2.ročník otevření lázeňské sezóny. teď mě napadá, že jsem Vám naše klášterecké lázně ještě neukázala.

Na slavnost jsem se vydala se sestrou Helou, smanželovo maminkou a dcerou Ivankou. Nešly jsme hned na začátek, ale tak, abychom stihly skupinu, která předváděla skupinu Smokye, zpěvačku Suzi Quatro a Tinu T.

Samozřejmě, bylo plno různých stánků, jak s občerstvením, tak jinými dobrotami, tak lákadly pro děti. Však to známe, tamhle maličkost, tuhle maličkost :-DDD.

Musím říci, že oproti ránu se po obědě počasí umoudřilo, takže i když foukal silný vítr se sluníčkem to nebylo tak hrozné. Babička potkala kamarádky, tak se oddělila a Ivanka nakonec také. Zůstaly jsme se sestrou spolu a pokukovaly co se kde děje. někteří lidé měli dobové oblečení, také přijeli divadelníci, kteří sehrály scénku o nalezení pramene. Byla to pěkná podívaná.

Ale na co jsme se s Helou hlavně chystaly, bylo vystoupení Petry Janů. Lidičky to byla krása. Nejen že, tato dáma vypadá fantasticky, ale je milá, ochotná a vstřícná a její zpěv......krása. byla plná energie, byla to krásná podívaná.

Pak vystupoval Pepíček Náhlovský, ale my jsme šli stát frontu na Petru Janů, abychom se vyfotili
Musím se ještě vrátit k začátku. Když jsme přišly, zpíval pan Josef Zíma a že to byl sekáč. Za naší přítomností zpíval písně od Oldřicha Novýho a pak pohádkové z Pyšné princezny a ze své pohádky.

Bylo to příjemně strávené odpoledne, Hela kolem půl šesté odešla domů a já jsem čekala na manžela, který dorazil později. Prošli jsme se a jeli domů. A přiznám se, že jsem se těšila na odvoz autem. Ale doma jsem si opřela nohy do výšky a za 10 minut bylo dobře.

Na závěr Vás zvu na malou promenádu : Lázeňská sezóna

"Tak jak bylo na dovolené..." - 2

16. května 2009 v 22:35 | Werri |  Co přinesl život
Omlouvám se, za velké zpoždění s psaním, ale pořád nějak nestíhám. Už jsem Vám psala, že nám nevyšel žádný výlet, takže žádné úžasné fotečky nemám.

V neděli jsme jeli s manželem okouknout Šenov na kole , ale nic jsem nenafotila. V pondělí jsme na radu tety, jeli na cyklostezku, která byla moc krásná a já trubička zapomněla foťák na stole. Nakonec jsem jeden den, když se manžel léčil z nachlazení, jela tu trasu znovu a tentokrát s foťákem


Ve středu jsme kouleli na bowlingu, další den manžel ležel s nachlazením, tak jsem vyrazila sama na kolo i když se mu to nelíbilo. Ale díky technice, jsem se hlásala smskama. No a v pátek hurá domů.
Takže žádné veliké povídání pro vás nemám :-/.

Zvu Vás na fotečky : Dovolená Šenov"Tak jak bylo na dovolené..."

13. května 2009 v 21:02 | Werri |  Co přinesl život

...se mě všichni ptají . To víte, mimo víkendu počasí nestálo za nic, ale i tak byla dovolená pěkná. Sice manžel prostydl, nedostala jsem se ani na jeden ze dvou výletů, kam jsem chtěla jet, ale i tak bylo dobře.

V sobotu 2.5.09 ráno manžel odvezl Ivanku do Chomutova, jelikož odjížděla na chmel a po návratu jsme v klidu pomalu pobalili, naložili kola a vyjeli na cesty . Také nás doprovázela důležitá společnice, a to blondýna, nebo-li navigace.

A kam jsme to vůbec jeli ? No na Šluknovsko, asi 6 km od Šluknova do Velkého Šenova. Z podzima si možná pamatujete, na mé vyprávění o víkendu v Šenově : Veselý víkend. Domluvili jsme se s tetou a strejdou, že nám poskytnou azyl a mi budeme jezdit na kolech a na výlety. Jelikož moje maminka vždy na jaře ke své sestře jede, tak tam také byla a domluvili jsme se, že se jí nic neřekne, ať má překvapení.

Cesta docela ubíhala, blondýna byla chytrá až na půdu a když nás začal vést přes Německo a né přes Děčín, začal jí do toho manžel kecat . Já jsem fotila, někdy jsem to stihla, někdy ne. Na konci Děčína jsme si dali kafe na benzíně, dofoukli gumy a po odpočinku vyrazili k cíli. A byla to hodně dlouhá cesta.

Vyjeli jsme za Děčín a netrvalo dlouho a stáli jsme na semaforu, kde byla opravovaná půlka silnice. Lidičky, když už to byl šestý semafor smála jsem a při dalším už manžel nadával, že kdyby ten před námi jel rychleji, mohli jsme ještě projet na zelenou. Tomu neuvěříte, těch semaforů bylo devět . Vypadalo to, jako když po kouskách rozdělají jednu stranu silnic a zapomenou je dodělat. Jen na jedné, nebo dvou pracovali.

Ale my jsme úspěšně dojeli a já čekala jak maminku překvapím. Ta zrovna spinkala. Seděli jsme venku u jídla a kafíčka a najednou se strejda směje a kouká k baráku. A mezi dveřmi stála moje maminečka, držela se za hlavu a přemýšlela, či bdí nebo sní . Ona totiž po poledni přijela nečekaně maminku překvapit moje mladší ségra Zuzanka a já dorazila kolem druhé. Takže maminka měla šoky dva.

Večer se grilovalo, popíjelo a povídalo. To už nás bylo jak psů. Jelikož se sjela celá rodina i s dětmi. A tak jsem šla příjemně unavena spát a těšila se na neděli a první kolaření.

Také Vám musím představit nový přírůstek u tety a to nového pejska Ritu

Zlatíčka, jsem doma :-)

10. května 2009 v 17:23 | Werri |  O mě

Doufám, že vydržíte a dáte mi ještě čas, než vše sepíši. Z dovolené jsme se vrátili v pátek kolem jedné a já jsem před čtvrtou hodinou odjížděla se zpěvankama na víkendové soustředění a tmelení. Fotek mám hrozně moc a potřebuji dost času, než se tím prokoušu.

Dnes už jen relaxuji, protože jsem opravdu vyčerpaná, ale každopádně šťastná.


Přeji Vám všem krásný nový týden.


Čas na odpočinek

1. května 2009 v 7:17 | Werri |  O mě

Tak jsme se s manželem rozhodli, že je čas na to, abychom si udělali volno a vypadli někam pryč. Proto v sobotu ráno odjíždíme i s koly na Šluknovský výběžek.

Foťák samozřejmě nebude chybět, takže budu fotit a fotit a až se vrátím, tak se budu snažit napsat co nejdříve o povídání pro Vás. Odjíždíme v sobotu, vrátíme se ve čtvrtek, ale já hned v pátek ještě odjíždím na společný víkend se zpěvankama .

Tak se mějte všichni moc hezky a pište na blogy, ať mám co číst, až se vrátím